Kullanıcı ihtiyaçlarına göre bir evi dizayn etmek gerekir. Dönemsel ihtiyaçlar ve hasarlar oluştuğunda ise ev tadilatı işlerine girişiriz. Komple ev tadilatı ile kısmi ev tadilatı olarak ikiye ayırabiliriz. Bir evin çatı inşası sonrasında oluşan hasarlar için tadilat gerekebilir. Eskiyen mutfak elemanları ve tesisatın değişiminden, duvar ve zemin kaplamalarına birçok hasar konu kapsamındadır. Evinizin bir bölümünü ya da tamamını elden geçirerek daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Özellikle sık kullanılmayan lavabo ve kirli su giderleri zamanla koku yapabilir. Dolayısıyla banyo tadilatı ya da mutfaklarınızda tesisatçılara danışabileceğiniz hasarlar oluşabilir. Ev onarımı işlerini geciktiren sebepler arasında meşguliyet ve deneyimsizlik gelebilir. Özel olarak vakit ayıramayabilirsiniz. Ancak profesyonel desteği aldığınızda işlevsel açıdan hayatınızı kolaylaştıracak çözümler bulabilirsiniz.

Eski, dökük ya da artık modası geçen bir evi elden geçirmek ve dönüştürmek konut değerini arttırabilir. Öncelikler hasar tespiti yapılması gerekir. Banyo tadilatı bir evin emlak değerini de arttıracaktır. Muntazam dizayn edilen bir mutfak ve banyo ile onarımsız haline göre daha çok kazanç sağlayabilirsiniz.

İşlevsellik ve estetik, ev tadilatı işlerinde ana unsurlardır. Evinizi daha kullanışlı hale getirecek, alan kazandıracak akılcı çözümler için fonksiyonel unsurları değerlendirebilirsiniz. Görsel açıdan beğeni kazandıracak estetik unsurlar ise, daha ferah ve şık bir görünüm kazandırmanızı sağlayacaktır. Duvar kaplamaları, zemin örtüleri, mobilyalarda kullanılan tekstil ürünleri, malzemelerde renk ve doku ilişkileri gibi detaylar estetik unsurları oluşturur.

Çatı tadilatından iç mekanlarda kısmi ya da komple tadilat işleri için ihtiyaç duyabileceğiniz teknik unsurlar için profesyoneller ile bağlantıya geçebilirsiniz. homify’da Profesyoneller sekmesi altında Türkiye’den farklı kategorilerde uzmanların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Projelerini inceleyerek daha önce yaptıkları işler hakkında bilgi edinebilir, konusunda uzman ve ihtiyacınıza uygun bir profesyonel ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Ev tadilatı konusunda ilginizi çekebilecek başlıkları bir araya getirdik. Kullanıcı ihtiyaçlarına uygun çözümler için ev tadilatı ile ilgili bilinmesi gerekenlere göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir